Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

alt

Więcej informacji o rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 można znaleźć w zakładce rekrutacja.

PLIK z ofertą edukacyjną i zasadami postępowania rekrutacyjnego

Zapraszamy do odwiedzenia profilu szkoły na Facebooku

Msze św. w intencji uczniów, pracowników i tegorocznych maturzystów

Najbliższy piątek (5 czerwca 2020 r.) to pierwszy piątek miesiąca. O godz. 12.00 w kościele bł. E. Detkensa w Lasku Bielańskim zostanie odprawiona Msza Święta w intencji uczniów i pracowników naszej szkoły. Msza święta w intencji maturzystów będzie natomiast miała miejsce w środę 10 czerwca o godz. 12.00 w kościele bł. E. Detkensa. Jeśli ktoś będzie mógł i chciał wziąć osobisty udział, w którejś z tych Mszy, zapraszamy.

Msze będą również transmitowane online: https://www.facebook.com/Lasbielanski/ Wszystkich więc zapraszamy do łączenia się w tym czasie w modlitwie.

Godziny pracy sekretariatu i biblioteki

Godziny pracy sekretariatu od 25 maja:

od poniedziałku do piątku - godz. 9.00 - 15.00

Godziny pracy biblioteki od 25 maja:

poniedziałki, środy, piątki - godz. 9.00 - 15.00

Informacje dla maturzystów

Harmonogram egzaminów maturalnych

Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminu maturalnego w 2020 r.

EGZAMIN PISEMNY – SZCZEGÓŁOWE ROZWIĄZANIA ZWIĄZANE Z ORGANIZACJĄ PRACY ZDAJĄCYCH, KTÓRZY ZE WZGLĘDÓW ZDROWOTNYCH NIE MOGĄ ZAKRYWAĆ UST I NOSA
Na podstawie wytycznych Ministra Edukacji Narodowej dotyczących organizowania i przeprowadzania egzaminów w 2020 r. pkt 2.7:  "Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m."  Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać ust i nosa, powinna zostać zgłoszona dyrektorowi szkoły do 28 maja przez dziennik elektroniczny.

EGZAMIN USTNY DLA ABSOLWENTÓW, KTÓRZY ZAMIERZAJĄ STUDIOWAĆ ZA GRANICĄ:
Do części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej, języka regionalnego lub języka obcego nowożytnego może przystąpić absolwent, który: 1) w toku rekrutacji na uczelnię zagraniczną jest zobowiązany przedstawić wynik części ustnej egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej, języka regionalnego lub języka obcego nowożytnego, lub 2) jest obowiązany przystąpić do części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego nowożytnego w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej.

Absolwent, o którym mowa wyżej, może przystąpić do części ustnej egzaminu maturalnego z wyżej wymienionych przedmiotów, pod warunkiem że w terminie do dnia 7 lutego 2020 r. złożył deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu.

Absolwent, o którym mowa wyżej, do 25 maja 2020 r. przekazuje informację potwierdzającą zamiar przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu odpowiednio do dyrektora szkoły, którą ukończył, albo dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, do której złożył deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego. Absolwent do informacji dołącza oświadczenie o konieczności przedstawienia wyniku części ustnej egzaminu maturalnego, o którym mowa wcześniej, w toku rekrutacji na uczelnię zagraniczną.

Zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych

Żaden maturzysta nie spodziewał się, że skończy swoją dwunastoletnią edukację w domu, oglądając transmisję na żywo. Brakowało strojów galowych, wspólnej mszy świętej, oficjalnego odebrania świadectw. Równocześnie wszystko było tak, jak powinno być. Tradycyjnie Pan Dyrektor zagrał na harmonijce, tradycyjnie odbyło się powieszenie tableau i tradycyjnie uczniowie klas III skończył szkołę.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>