Nowości w naszej biblioteceZastanawiasz się, co warto przeczytać Drogi Czytelniku? Dziś pojawiły się nowe tytuły w naszej bibliotece: są to książki z literatury obyczajowej, historii, biologii, religii oraz biografie znanych polskich pisarzy. Może któraś z publikacji zainteresuję Cię. Odwiedź bibliotekę i wypożycz interesującą książkę. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania!

Więcej…
 
RóżaniecPrzed nami październik, miesiąc poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie na przerwie śniadaniowej przy figurce Matki Bożej na szkolnym korytarzu. Każdego dnia będziemy polecali opiece Matki Bożej kolejne osoby z naszej szkoły.

 
Wyjazd integracyjny kl. 1aPierwszy dzień jesieni klasa 1a spędziła w Górach Świętokrzyskich. Odwiedziliśmy klasztor na Świętym Krzyżu, a także zdobyliśmy najwyższy szczyt - Łysicę. Wieczorem dobrze bawiliśmy się przy ognisku, wspólnym śpiewaniu i wspominaniu minionego dnia. Kolejny dzień przywitał nas innymi atrakcjami: zawitaliśmy do Oblęgorka i Muzeum Henryka Sienkiewicza, następnie zwiedziliśmy opactwo cystersów w Wąchocku, a na końcu podziwialiśmy oblicza sztuki współczesnej w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Więcej…
 
Wyjazd integracyjny kl. 1cW poniedziałek 20 września rano wyjechaliśmy na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Po trzech godzinach drogi dotarliśmy do Nowej Słupi, skąd udaliśmy się na Święty Krzyż. Kiedy tam dotarliśmy, przewodnik oprowadził nas po bazylice oraz otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Po zwiedzaniu kupiliśmy pamiątki oraz część z nas weszła na wieżę widokową i do krypty grobowej Jeremiego Wiśniowieckiego. Potem zeszliśmy pieszo od drugiej strony do miejscowości Huta Szklana, gdzie czekał na nas bus, który zawiózł nas do Kakonina.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 146