Diagnoza przedmaturalna z języka polskiego1 października 2019 r. maturzyści z Archutowskiego napisali pierwszą w tym roku szkolnym diagnozę przedmaturalną z języka polskiego. Arkusz został przygotowany przez polonistów – p. Łukasza Chojnowskiego i p. Artura Fijałkowskiego. Na wykonanie wszystkich zadań uczniowie klas trzecich mieli 170 minut. Wśród nich znalazły się zadania sprawdzające rozumienie czytanego tekstu i wykonywanie działań na tekście oraz praca pisemna. Tegoroczni maturzyści mieli do wyboru rozprawkę na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa lub interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej.

 
Matura 2020 - deklarowanie przystąpienia do egzaminu maturalnegoZdający, który zamierza przystąpić do egzaminu maturalnego, składa pisemną deklarację przystąpienia do egzaminu odpowiednio dyrektorowi macierzystej szkoły albo dyrektorowi okręgowej komisji egzaminacyjnej w określonych poniżej terminach.Uczniowie klas trzecich składają deklarację do dyrektora szkoły; deklarację wstępną - do 30 września 2019 r., deklarację ostateczną - do 7 lutego 2020 r.


Absolwenci Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. Romana Archutowskiego składają deklarację do dyrektora szkoły; deklarację wstępną (nieobowiązkowo) - do 30 września 2019 r., deklarację ostateczną - do 7 lutego 2020 r.


Absolwenci Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. Romana Archutowskiego składają deklarację do dyrektora OKE do 31 grudnia 2019 r.


Dodatkowe informacje można znaleźć w Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego w "nowej" formule obowiązującej w roku szkolnym 2019/2020.

 
8. Dzień św. Franciszka i Lasu BielańskiegoRodzinny piknik ekologiczny "Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego" odbędzie się już po raz 8. na terenie Dobrego Miejsca przy Kościele Pokamedulskim. Zapraszają: Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Parafia p.w. bł. E. Detkensa oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany. Jak co roku będziemy świętować na łonie przyrody, zdobywając wiedzę o niej i ucząc się jak ją szanować. Jak co roku wraz z naszymi partnerami przygotowaliśmy wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci. Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła. Swoje produkty wystawią rękodzielnicy z całej Polski. Tradycją tego dnia stało się wspólne sprzątanie Lasu Bielańskiego, dostępne będą worki i rękawiczki.

Zapraszamy, by przybyć do nas pieszo, rowerem lub bryczką, a samochody zostawić poza lasem! :)

Więcej na: http://dobremiejsce.org/dzien-sw-franciszka-i-lasu-bielanskiego-2-2/

 
Bezpłatna pomoc prawna w Studenckiej Poradni Prawnej WPK UKSWWspółpracujące z naszą Szkołą Koło Naukowe Studencka Poradnia Prawna Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza wszystkich zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnej pomocy prawnej z zakresu prawa cywilnego oraz prawa kanonicznego (w szczególności kanonicznego prawa małżeńskiego).

Siedziba Studenckiej Poradni Prawnej WPK UKSW znajduje się w sali nr 60 (Budynek UKSW przy ul. Dewajtis 5 w Warszawie).

Porady prawne udzielane są podczas dyżurów Studenckiej Poradni Prawnej WPK UKSW. Aktualne informacje o terminach dyżurów i działalności Studenckiej Poradni Prawnej WPK UKSW dostępne są na stronie https://pl-pl.facebook.com/spp.uksw/

Zachęcamy do wcześniejszego ustalenia terminu spotkania i szczegółów dotyczących świadczonej pomocy prawnej mailowo - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie – 22 561 90 40 (w trakcie trwania dyżurów).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 119