Wręczenie nagród i podsumowanie projektu Kresy 2021 na LitwieW piątek 1 października 2021 r. w Pałacu Balińskich w Jaszunach odbyło się wręczenie nagród uczestnikom projektu KRESY 2021. Spotkanie, oprócz prezesa Stowarzyszenia Nasz Dom, p. Krzysztofa Rutkowskiego, uświetniła swoją obecnością p. Jolanta Wiśnioch – wicekonsul Rzeczypospolitej na Litwie. Naszą szkołę w sposób symboliczny, ze względu na obostrzenia sanitarne, reprezentowała z kolei trzyosobowa delegacja w składzie: p. Paweł Cichocki (nauczyciel historii) oraz Julia Brycka i Joanna Zalewska (uczennice kl. III D).


Po oficjalnej części uroczystości mieliśmy okazję porozmawiać na żywo z osobami, które przez czas trwania projektu widzieliśmy wyłącznie online, a później zostaliśmy oprowadzeni po pałacu przez jego dyrektora, p. Kazimierza Karpicza. Wreszcie na koniec dnia pełnego wrażeń pojechaliśmy do Wilna i przespacerowaliśmy się po Starym Mieście, zaglądając m.in. do Bazylianów, Kościoła Św. Ducha i na Plac Katedralny.

Dziękujemy za gościnę naszym przyjaciołom z Litwy: Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach, Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach oraz Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach. Mamy nadzieję, że jeszcze się w przyszłości zobaczymy!


alt