Archipelag Skarbów

7 i 8 października 2021 r. gościliśmy w naszej szkole trenerów z Programu Archipelag Skarbów. W zajęciach uczestniczyły wszystkie klasy drugie wraz z wychowawcami. Miały one okazję zapoznać się z tematyką programu oraz aktywnie uczestniczyć w mityngach zorganizowanych przez prowadzących. Pierwszy dzień poświęcony był zagadnieniom dotyczącym rozumienia siebie, własnych emocji i relacji z innymi osobami, a także tematyce zagrożeń wieku dorastania - sięganiu po alkohol, narkotyki i dopalacze. Uczniowie aktywnie brali udział w scenkach i rozmowach dotyczących powyższych tematów. Mogli zadawać pytania, jak również dzielić się swoim własnym doświadczeniem.

Drugi dzień poświęcony był obszarom związanym z seksualnością człowieka. Młodzież obejrzała świadectwa swoich rówieśników, analizowała tematy dotyczące presji rówieśniczej i skupiała się na relacjach damsko-męskich.

Grono pedagogiczne  uczestniczyło w oddzielnym spotkaniu, na którym nauczyciele zapoznali się z celami Programu oraz wynikami badań, które od lat prowadzi Archipelag Skarbów. Podobną wiedzę posiedli również rodzice, dla których prowadzący przygotowali osobne spotkanie.