Spotkanie w Business Centre Club

12 marca 2010 r. dość liczna delegacja uczniów wzięła udział w spotkaniu z prezesem BCC - panem Markiem Goliszewskim. Byliśmy pierwszą szkołą, która otrzymała takie zaproszenie.

Ubrani w stroje zwane przez nas odświętnymi, koszula + marynarka + krawat, stawiliśmy się o wyznaczonej godzinie przed siedzibą  BCC. Znaleźli się tam zarówno reprezentanci starszych klas, którzy planują założenie własnych firm, jak i ci młodsi, próbujący dopiero myśleć o swojej drodze życiowej. Spotkanie odbyło się w głównym pomieszczeniu, w którym odbywają się spotkania tylko i wyłącznie członków BCC.

Honorowe miejsce zajął oczywiście prezes, Marek Goliszewski.  Dzięki niemu dowiedzieliśmy się jak, funkcjonuje klub oraz jakie kryteria trzeba spełnić, by móc ubiegać się o członkostwo. Dostaliśmy trzy rady dla młodych biznesmenów.
1.Pomysł
2.Wiedza
3.Praca
Usatysfakcjonowani ponad godzinnym wykładem, lokalną branżową gazetką – „Almanach” z autografem i broszką BCC zostaliśmy zaszczyceni możliwością zwiedzenia klubu „od kuchni”. Wszystkie pomieszczenia były urządzone z rozmachem, klasą i elegancją. Najbardziej zjawiskowy był gabinet samego prezesa. Duży, przestronny, urządzony z dbałością o każdy szczegół.

Pełni dumy i nowych informacji czekających na przetworzenie i wykorzystanie w przyszłych doświadczeniach opuściliśmy „wytwórnię biznesu”.