Rekolekcje wielkopostne

Przez pierwsze trzy dni Wielkiego Tygodnia, wspólnota szkolna przeżywała rekolekcje wielkopostne. Grupa najodważniejszych wyjechała do Karmelu w Osinach, gdzie odbywali je w ciszy. Rekolekcje w szkole zaś poprowadził ksiądz Kacper Malicki - prefekt AMLO w latach 2006 - 2008.

W poniedziałek, pierwszego dnia, wysłuchaliśmy konferencji, po której miał miejsce rachunek sumienia. Następnie był czas na spowiedź dla osób chętnych oraz Msza Święta. Drugi dzień rekolekcji spędziliśmy oglądając film Gran Torino w reżyserii Clint'a Eastwood'a. Po projekcji mieliśmy chwilę na refleksję. Następnie ks. Kacper wygłosił komentarz do filmu. Środa upłynęła nam na wspólnej drodze krzyżowej ścieżkami Lasku Bielańskiego. Rozważania przygotowały wszystkie klasy, a także grono nauczycielskie. Po rekolekcjach, w atmosferze zadumy, rozeszliśmy się do domów, oczekując Triduum Paschalnego.