Atrakcje Podkowy Leśnej

 

W ostatnim tygodniu zajęć, 21-22 czerwca 2010 r., klasa IIA wybrała się na krótki wypad rekreacyjny do Podkowy Leśnej i Otrębus. Zaczęliśmy od zwiedzenia samej Podkowy, zamożnego podwarszawskiego miasteczka, budowanego w latach 20-tych XX wieku jako "miasto przyszłości" dla elit. Cóż, miasta przyszłości okazały się zgoła inne, natomiast Podkowa dostarczyła nam wielu wrażen, których na próżno by szukać w tych nowoczesnych przestrzeniach.

I tak w ciągu jednego popołudnia odkryliśmy pozostałości po bazie wojskowej - wyrzutni rakiet, spróbowaliśmy jazdy konnej i strzelania z łuku, a wieczorem poznaliśmy różne rodzaje broni myśliwskiej. Noc spędziliśmy w namiotach. Następnego dnia byliśmy z krótką wizytą w klinice weterynarii i zwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji w pobliskich Otrębusach. Znajduje się tam m.in.samochód wożący Stalina i niemiecki samochód z czasów II wojny światowej robiony z... tektury.

 

Bardzo gorące podziękowania dla państwa Skowronów, którzy umożliwili nam skorzystanie ze swojej stadniny, pola, łazienki i kuchni, poświęcili nam swój czas i okazali wiele serca.