Uroczysta inauguracja roku nauki

W środę, 6 października 2010 r., mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły J.E. księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza. Ksiądz biskup odprawił Mszę świętą dla społeczności liceum i gimnazjum, spotkał się z uczniami, którzy oprowadzili go po szkole, a następnie rozmawiał z nauczycielami i dyrekcją.

Mszę świętą koncelebrowali ks. dyrektor Sylwester Jeż, były ks. dyrektor Robert Wyszomirski, ks. dr Paweł Stępień, uczący religii w klasach I i II, oraz nieoceniony ks. proboszcz Lasu Bielańskiego - Wojciech Drozdowicz. Obecni byli profesorowie Tomasz Chachulski i Michał Krynicki, dziekani Wydziałów Humanistycznego i Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współpracujacych ze szkołą. Mszę uświetnił chór szkolny, któremu dziękujemy za wykonanie Gaude Mater i całą uroczystą oprawę muzyczną. Dziękujemy również zespołowi służby liturgicznej, przygotowanemu przez ks. Pawła.

W homilii ksiądz arcybiskup zaznaczył, że chce dobrych szkół katolickich na warszawskich Bielanach. Powinny one być otwarte na uczniów poszukujących Pana Boga, a ich podstawę muszą stanowić wierzący i kompetentni nauczyciele. Na późniejszym spotkaniu poruszane były pytania, co znaczy być nauczycielem w szkole katolickiej XXI wieku oraz jakie znaczenie ma indywidualne, personalistyczne podejście do ucznia i jego rodziców. Omówione zostały kwestie koedukacji i praktycznego funkcjonowania szkoły.