Papieski Dzień Sportu

Dlaczego papieski? - Bo odbył się na dwa dni przed trzydziestą drugą rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. I dlatego, że on sam - ś.p. Papież - na pewno jest zadowolony z tego, że go w takim kontekście wspominamy.

Rozpoczęliśmy po dwóch pierwszych lekcjach, od konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Następnie przystąpiliśmy do zawodów: indywidulanych (60 m, skok w dal) i zespołowych (przeciąganie liny, siatkówka, koszykówka, piłka nożna). Był też turniej badmintona i tenisa ziemnego.

W lekkoatletyce zwyciężyli Michał Kucharski z IIIB (bieg na 60 m) oraz Bogumił Wasiewicz z IIA (skok w dal). W klasyfikacji zespołowej wygrały klasy II. Gratulujemy!

Po części sportowej nie ominęły nas kremówki. Na koniec dnia obejrzeliśmy film paradokumentalny "Lolek", opowiadający o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły.