Schola na warsztatach

W dniach 6 i 7 listopada w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie odbyły się Warsztaty Gospel. Gospel to po angielsku Ewangelia, a muzyka, która bierze od niej swoją nazwę, pochodzi od czarnoskórych ludzi żyjących w Stanach Zjednoczonych. Ma być wyrazem tęsknoty i niegasnącej nadziei na pełne miłości i wolności życie z Bogiem.

W warsztatach uczestniczyło czworo uczniów z naszej szkoły, oraz dwie panie profesor. Podczas zajęć, które prowadzone były w specjalnie przygotowanej do takich imprez sali widowiskowo – teatralnej im. Biskupa Jana Chrapka, mogliśmy nie tylko nauczyć się w języku angielskim 10 piosenek autorów takich jak: William Murphy, Motor City czy Kirk Franklin, ale również popracować nad emisją głosu i „gospelowym” ruchem. Do koncertu finałowego  przygotowywali nas profesjonalni instruktorzy: Brian Fenterss - pełen życia i radości dyrygent i solista z USA i Patrycja Michalczyk, która zapewniła nam opiekę pedagogiczną. Dopełnieniem naszego śpiewu zajął się zespół muzyczny składający się z instrumentów klawiszowych, gitary basowej oraz perkusji. W warsztatach uczestniczyło ponad 150 osób, które w niedzielę stworzyły wielki, śpiewający na głosy i tańczący radośnie chór.

Takie warsztaty to niezwykłe przedsięwzięcie, które pomimo iż trwa bardzo krótko, może dużo wnieść do naszego życia. W piosenkach gospel jest coś więcej niż sama muzyka. Jest to pewien szczególny rodzaj modlitwy. Poprzez śpiew modliliśmy się, każdy jak potrafił.  I to było to niesamowite przeżycie.

Milena Wielgo (IIB)