Inauguracja warsztatu matematycznego

17 listopada 2010 r., w ramach pierwszych zajęć warsztatu matematyczno-informatycznego, prowadzonego dla naszej szkoły przez pracowników Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego UKSW, grupa dwunastu chętnych uczniów wybrała się na kampus uniwersytecki na Młocinach.

Mieli okazję zobaczyć, jak wygląda uprawianie matematyki przez matematyków, uczestnicząc w jednej prezentacji przedstawianej na konferencji zorganizowanej z okazji dziesięciolecia istnienia Wydziału. Następnie spotkali się z dr Joanną Kandzią na spotkaniu wprowadzającym w warsztat. Będzie on odbywał sie w środy o godzinie 15.55, jest przeznaczony przede wszystkim dla chętnych uczniów klas drugich i trzecich z fakultetu matematycznego. Otwarty jest również dla uczniów z klas pierwszych - zapraszamy zainteresowanych fakultetem. W pierwszym semestrze warsztat będzie miał charakter wyłącznie matematyczny - będziemy rozwiązywać ciekawsze zadania maturalne i zadania z konkursów, w tym z Internetowego Konkursu Politechniki Warszawskiej. W drugim semestrze zostaną wprowadzone elementy programowania w języku Pascal.

Na rysunku - fraktal, obiekt graficzny uzyskiwany za pomocą wizualizacji pewnych szczególnych ciągów.