Akcja Miś

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczną akcję. Cieszymy się, że dziesięć osób z naszej szkoły włączyło się w nią jako wolontariusze - pomagając przy organizacji, pakowaniu prezentów lub ich rozwożeniu w Wigilię. Na tym ostatnim etapie obecni byli Jacek Bylina (IIIa, koordynator), Janek Grudziński (IIIb), Agnieszka Hochtaubel (Ib) i Michał Kroczek (IIIa). Wszystkich zapewniamy, że ich wysiłek nie poszedł na marne. Dzieci naprawdę cieszyły się z odwiedzin. Kto chciałby włączyć się za rok, może już się zgłaszać!

Za kilka tygodni zasiądziemy wraz z rodzinami do wigilijnej kolacji. Niestety, jest też grupa ludzi, która Święta spędza w 'nieco innej' atmosferze. Powody są różne: bieda, alkohol, przemoc, czy jakiś głupi błąd w życiu... Najbardziej w tym wszystkim pokrzywdzone są dzieci, które przecież nic nie zawiniły.

Oczywiście, nie zmienimy ich sytuacji przez jednorazowy gest. Możemy jednak dać dziecku chwilę radości i sprawić, żeby wiedziało, że ktoś o nim pamięta.

Podobnie jak w latach ubiegłych, włączając się w Akcję Miś, od poniedziałku 6 grudnia do piątku 17 grudnia zbieramy prezenty gwiazdkowe dla dzieci. Zapraszamy również do ofiarowania swojego czasu, a może po prostu - do ciekawego spędzenia czasu i poznania nowych ludzi. Oto:

Idea Akcji

1. Po co ta akcja?
    Żeby dać dzieciom radość.

2. Jak wygląda akcja?
    W Wigilię idziemy do domów i wręczamy dzieciom prezenty.

3. Komu rozdajemy prezenty?
    Dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Co roku odwiedzamy dzieci z Warszawy, a od niedawna z Ząbek, Błonia, Pułtuska, Ostrowi Mazowieckiej, Milanówka, Malenisk. Odwiedzamy również domy samotniej matki, domy dziecka i odziały intensywnej terapii.

4. Skąd wziął się pomysł?
    Kilka lat temu jedno z nas dostało wielkiego misia, z którym nie miało co zrobić. Tak narodziła się cała idea. Image:Smile.gif

5. Kim są organizatorzy akcji?
    W większości są studentami i absolwentami warszawskich uczelni. Są też wśród nas uczniowie Archutowskiego.

6. Skąd mamy środki?
    Z darów ludzi dobrej woli, z własnych składek.

7. Co z tego mamy?
    Radość dawania, fajną przygodę.

8. Jak możesz pomóc?
    • Możesz dać od siebie jakieś zabawki lub słodycze. Często dla trochę starszych chłopców (7-10 lat) lepszym prezentem są piłki lub samochody. Bardziej praktyczne rzeczy to wszelkiego rodzaju pomoce szkolne i książki.
    • Możesz przyłączyć się do nas: pomóc przy pakowaniu prezentów,
    • przekazać adres rodziny potrzebującej,
    • pomóc organizować transport,
    • w Wigilię rozdawać z nami prezenty (przed południem, do wczesnego popołudnia),
    • podzielić się swoimi pomysłami.

9. Chcę pomóc. Jak się z wami skontaktować?
Wierzymy, że bezinteresowna i anonimowa pomoc w ten szczególny dzień ma wartość w oczach Tego, który chciał być dzieckiem, urodzić się w ubóstwie i potrzebować daru serca ludzi.