Telegram do Nieba

alt Beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II to dzień wielkiego szczęścia dla każdego Polaka. Od 1 maja 2011 r. mamy jeszcze jednego wielkiego orędownika Kościoła Powszechnego. Wielu Polaków wybrało się pielgrzymim szlakiem do Wiecznego Miasta, gdzie w czasie Mszy Św. papież Benedykt XVI ogłosił Papieża Polaka błogosławionym. W Polsce tę wyjątkową uroczystość obchodziliśmy w wielu miejscach. Dla parafian, studentów i uczniów skupionych przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Bielanach tym miejscem były Podziemia Kamedulskie i tereny przykościelne.

O godzinie 10:00 rozpoczęła się transmisja Mszy Beatyfikacyjnej z Watykanu, którą zebrani goście oglądali w Podziemiach Kamedulskich. Po odczytaniu aktu beatyfikacyjnego oraz homilii wygłoszonej przez Benedykta XVI, proboszcz ks. Wojciech Drozdowicz zaprosił wszystkich wiernych do Świątyni na Eucharystię. Po przyjęciu Komunii Świętej zabrzmiało wzniosłe „Te Deum”, do którego przyłączyły się małe dzieci radośnie dzwoniąc dzwoneczkami. Wszystkim udzielił się podniosły nastrój, a dziękczynienie rozbrzmiewało aż do nieba. Po Mszy Świętej do nieba zostały także wysłane specjalnym sterowcem worki pocztowe wypełnione po brzegi listami z podziękowaniami, prośbami i wieloma życzliwymi słowami kierowanymi do Jana Pawła II. Pomysł „Telegramów do Nieba” był realizowany przez Instytut Papieża Jana Pawła II oraz Pocztę Harcerską z Sulejówka. Od 2 kwietnia tego roku aż do dnia beatyfikacji każdy mógł napisać taki telegram. Atmosferę podgrzewała bluesowa Kapela Bielańska piosenką „Parafian Blues-Ciąg Dalszy”, której autorami są ks. W. Drozdowicz  i A. Krzywy. Na każdym kroku można było się spotkać z uśmiechem i życzliwą pomocą harcerzy ZHR-u .

Współorganizatorami wspólnego przeżywania beatyfikacji oraz happeningu „Telegram do Nieba” były Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Bł. Ks. R. Archutowskiego oraz Katolickie Gimnazjum im. Ks. J. Popiełuszki. Szkoły te zapewniły ciepły posiłek, a ich uczniowie i nauczyciele czynnie włączyli się w przebieg wspólnego świętowania.

Patronat medialny nad projektem objął tygodnik „Gość Niedzielny” oraz portal Deon.pl, a współorganizatorami byli: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Europejska Fundacja Edukacji Audiowizualnej DISCE.

Milena Wielgo, kl. II B.

alt

Zobacz też relację z tego wydarzenia w "Teleexpresie" z 1 maja 2011 r. (13 minuta): http://tvp.info/teleexpress/wideo/01052011-1700/4310489