Warsztaty filmowe "Opera Movie"

Obok warsztatów fotograficznych w Operze Narodowej zorganizowane zostały również warsztaty filmowe „Opera Movie”, w których uczestniczyło piętnaście osób, w tym trzy z naszej szkoły: Agnieszka Hochtaubel (kl. I B), Julia Pawlikowska (kl. I B) i Anna Rogala (kl.II B). W trakcie zajęć przygotowanych przez Dział Edukacji Teatru Wielkiego – Opery Narodowej we współpracy z Wydziałem Sztuki Mediów i Scenografii warszawskiej ASP uczyliśmy się, w jaki sposób powstaje spektakl operowy oraz braliśmy udział w zajęciach poświęconych technikom tworzenia filmu. Celem końcowym warsztatów było udokumentowanie na taśmie przygotowań do premiery opery „Turandot”.

Oficjalny film został wyświetlony podczas uroczystego bankietu 17 kwietnia 2011 r. w gmachu Opery Narodowej po premierze widowiska operowego przygotowanego przez Mariusza Trelińskiego. Zrealizowany przez  uczestników warsztatów film został pozytywnie przyjęty przez wszystkich gości, ale to nie koniec naszych zmagań. Tworzymy dwa kolejne filmy, które ukażą od kulis, jak powstaje sztuka operowa. W przygotowaniach pomagają nam: prof. Andrzej Jaroszewicz, Jakub Dobiasz i Michał Biliński, za co serdecznie dziękujemy.

Agnieszka Hochtaubel, kl. I B.

Projekt plakatu: Adam Żebrowski, fot. Łukasz Murgrabia

(źródło: http://www.teatrwielki.pl/repertuar/opera/kalendarium/turandot.html?kid=432)