szkoły w Radio Maryja

10 czerwca br. chętni uczniowie Gimnazjum i Liceum gościli w Radiu Maryja. Delegacja została zaproszona do toruńskiego studia na audycję dla młodzieży pt. „Czas wzrastania”. Tematem przewodnim byli nasi święci patronowie – zarówno szkolni, jak i prywatni. Do spotkania przygotowywaliśmy się niezwykle sumiennie – jeszcze w pociągu studiowaliśmy teksty książek i artykułów.

Po przyjeździe na miejsce zwiedziliśmy przepiękną starówkę i zjedliśmy obiad. W miarę zbliżania się czasu pobytu w radiu emocje rosły. Ojciec Piotr Andrukiewicz, który przywitał nas w budynku rozgłośni, momentalnie rozładował napięcie. Po Mszy Św., którą celebrował, przygotował nas do występu i oprowadził po zakamarkach radiostacji. Gdy zaczynał się program, wszyscy byliśmy już przygotowani merytorycznie i psychicznie. Przez dwie godziny trwania audycji prowadziliśmy poważną dyskusję i odpowiadaliśmy na telefoniczne pytania słuchaczy. Na koniec odmówiliśmy na antenie brewiarzową modlitwę, tzw. kolektę. Ojciec Piotr zaproponował nam jeszcze krótkie nocne (było już po 24:00) zwiedzanie okolicy. Jego własnym samochodem pojechaliśmy do Górska, gdzie pomodliliśmy się przed pomnikiem upamiętniającym uprowadzenie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wstąpiliśmy też do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej założonej przez o. Tadeusza Rydzyka. Zostaliśmy oprowadzeni po nowoczesnym gmachu (sale wykładowe i konferencyjna, fitness i kaplica) i odwiezieni na miejsce noclegu. Z samego rana wróciliśmy do Warszawy. Uważam, że ten wyjazd był prawdziwą lekcją komunikacji społecznej poprzez radio oraz niezapomnianą przygodą. Dawanie świadectwa na antenie chyba nam się powiodło, bo dostaliśmy propozycję przyjazdu Radia Maryja do naszej szkoły oraz wystawienia naszych spektakli teatralnych przed kamerami TV Trwam.

Audycji można wysłuchać: "Czas wzrastania."

Jan Krajewski, kl. II Gimnazjum