Uroczysta inauguracja roku szkolnego


7 września 2011 r. – zgodnie z tradycją szkoły – uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny Mszą Świętą, którą koncelebrowali ks. Sylwester Jeż – dyrektor Centrum Edukacji Archidiecezji Warszawskiej, ks. Maciej Wygnański – nasz nowy katecheta oraz ks. Bogusław Jankowski – dyrektor sąsiadującego z naszą szkołą Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego. Wagę Mszy Świętej podkreśliła, wykonana przez chór pod batutą Pani profesor Agnieszki Pawlik, pieśń "Gaude Mater Polonia".

Po krzepiącym dla uczniów i nauczycieli słowie kazania, które wygłosił ks. Sylwester Jeż oraz po zakończeniu liturgii, pierwszoklasiści, wstępujący dopiero w bramy naszych szkół, otrzymali błogosławieństwo z rąk księży. W tej ważnej chwili towarzyszyli im również wychowawcy – w liceum Pan profesor Artur Fijałkowski oraz w gimnazjum, wymieniona już wcześniej, Pani profesor Agnieszka Pawlik. Po zakończonej Eucharystii oficjalnie pożegnał się z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami Pan dyrektor Krzysztof Śliwiński. Spędził w Archutowskim cztery lata. Zapamiętamy Go jako człowieka wielkiego serca, który zawsze miał cierpliwość do wszystkich uczniów.Na sam koniec zostało wykonane na stopniach kościoła pamiątkowe zdjęcie, do którego pozowali uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i wszyscy ci, którzy włączają się w działanie naszej szkoły. Tego dnia odbyło się także pierwsze zebranie dla rodziców – tym razem jeszcze przyjemne (przede wszystkim dla uczniów), bo czysto informacyjne.


Agnieszka Borowiecka, kl. III B