Różaniec na szkolnym korytarzu

Miesiąc październik w szczególny sposób poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Każdy wierzący w możliwy dla siebie sposób stara się włączyć w tę formę modlitwy, do której zachęcała Matka Jezusa podczas objawień w Fatimie i którą w szczególny sposób ukochał nasz rodak – Jan Paweł II. Z tego zaproszenia skorzystało kilkunastu chętnych uczniów wraz z nauczycielami. Codziennie na przerwie o godzinie 12:00 gromadzili się na szkolnym korytarzu, by rozważać jedną tajemnicę Różańca Świętego.

Każdego dnia modlili się za ojczyznę, a w szczególny sposób w intencji kolejnych osób z naszej szkoły. W ten sposób wszyscy uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy zostali poddani modlitewnej „obróbce” Smile Wierzymy, że to jeden z dobrych sposobów, aby na co dzień podejmować wezwanie Ojca Świętego do zaufania Bogu oraz miłosierdzia względem bliźnich. Mamy nadzieję, że – choć Różaniec na szkolnym korytarzu pojawi się dopiero w przyszłym roku – nie zabraknie chętnych, aby samodzielnie podejmować taką modlitewną inicjatywę, np. w drodze ze szkoły do domu.

Zdjęcia: Juliusz Grzybowski, kl. I A.