Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2012 r. ulicami Warszawy już po raz czwarty przeszedł Orszak Trzech Króli. Ten radosny pochód poprzedziła Msza Święta, która została odprawiona w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Orszak wyruszył z placu Zamkowego w południe po wspólnie odmówionej modlitwie „Anioł Pański”, którą poprowadził metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Na czele orszaku stali jak zwykle Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę.

Na trasie przemarszu Orszaku można było oglądać jasełkowe sceny, m.in. wizytę u Króla Heroda oraz walkę Dobra ze Złem. Po niecałej godzinie marszu uczestnicy dotarli na plac Piłsudskiego – do stajenki, aby oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Warszawski Orszak Trzech Króli zakończyło kolędowanie z góralską kapelą z Istebnej.

W tym roku uczniowie naszych szkół uczestniczyli aktywnie w Orszaku Trzech Króli. Jako wolontariusze rozdawali przybyłym uczestnikom śpiewniki oraz korony. Swoją pracę rozpoczęli dwie godziny przed wyruszeniem Orszaku.

Więcej na temat Orszaku Trzech Króli można przeczytać na stronie: www.orszak.org

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z ubiegłorocznej akcji: