Akcja Miś - Dziękujemy!

- Akcja jest bardzo potrzebna i dobrze, że szkoła bierze w niej udział - krótko podsumowali swoje doświadczenie Państwo Małgorzata i Marek Całkowie, rodzice Maćka, którzy poświęcili w tym roku pół wigilijnego dnia na rozwożenie prezentów dla nieznanych im dzieci. Tym samym po raz pierwszy pomagali nam Rodzice. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy. Dziękujemy też naszym nieocenionym Absolwentom oraz naszym Uczniom, w tym szczególnie: Natalii Grzybowskiej, Agnieszce Hochtaubel i Monice Siwiec (IIB) oraz Juliuszowi Grzybowskiemu i Jankowi Łajewskiemu (IA). Dziękujemy pani Małgorzacie Dąbruś i wszystkim Nauczycielom oraz całej klasie IA, która zrezygnowała z wręczania sobie podarunków na Mikołajki, a za zebraną, całkiem pokaźną kwotę, zrobiła zakupy dla potrzebujących. To znaczy - bardziej potrzebujących...

W tym roku w ramach Akcji udało się przygotować paczki dla około 700 dzieci, z czego zdecydowaną większość udało się dostarczyć. Docieraliśmy anonimowo, nie oczekując nic w zamian. Pracy było sporo. Kolejne działania były oczywiście zaplanowane, ale w sposób otwarty - kto zechce, przyjdzie i zaangażuje się. Aż dziwne, że przy takich zupełnie nieprzymusowych zasadach, udaje się prezenty na czas przygotować i dostarczyć. Każda osoba, która zechciała pomóc, odegrała w tym naprawdę istotną rolę.

Szczególnie cieszymy się, że w tym roku udało się nawiązać kontakt z Mazowiecką Fundacją Rodzin Zastępczych i trochę te rodziny poznać. Dziękujemy więc w końcu Wam - Rodzicom Zastępczym - za to, że nasza jednorazowa pomoc włącza się w Waszą codzienną, trudną troskę o te dzieci, które tak wiele i tak niezasłużenie już przeszły.

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na stronę: www.akcjamis.org.