Ruch Czystych Serc w ArchutowskimW dniu świętego Walentego, tj. 14 lutego 2012 r., gościliśmy w Archutowskim przedstawicieli Ruchu Czystych Serc. Każda klasa miała możliwość uczestniczenia w prowadzonych przez nich zajęciach. Czym jest Ruch Czystych Serc? To katolicka wspólnota młodzieżowa, której duchową patronką jest bł. Karolina Kózkówna. Dewizą młodych należących do Ruchu są słowa Chrystusa: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5,8). Członkowie Ruchu postanawiają zachować wstrzemięźliwość seksualną do dnia ślubu, bo – jak mówił Jan Paweł II – „Tylko czyste serce może w pełni dokonać wielkiego dzieła miłości, jakim jest małżeństwo”.

Dodatkowo na stronie Ruchu możemy przeczytać, że: „Zachowanie czystości przedmałżeńskiej i wolność od wszelkich nałogów, a przede wszystkim pielęgnowanie relacji z Jezusem, poprzez m.in. codzienną modlitwę i życie sakramentalne (częstą Eucharystię i regularną spowiedź św.) oraz podjęcie konkretnej pracy nad sobą – to sprawdzona drogą do prawdziwej – bo czystej – miłości”.


Właśnie w trakcie spotkań z członkami Ruchu Czystych Serc mogliśmy zapoznać się z działaniami Ruchu i z ich hierarchią wartości. Rozmawialiśmy o miłości, sposobach jej pielęgnacji oraz o wizerunku miłości kreowanym w mediach. Każdy z uczestników mógł też w formie pisemnej (a więc też i anonimowej) zadać pytania związane z działalnością wspólnoty, na które cierpliwie i z wielką życzliwością odpowiadali nasi goście, rozwiewając tym samym wszelkie nasze wątpliwości. Dodatkową atrakcją był fakt, że cała „lekcja” została zarejestrowana przez dziennikarzy Programu Drugiego Telewizji Polskiej w ramach przygotowywanego przez nich reportażu o idei i działalności Ruchu Czystych Serc. Transmisję będzie można oglądać w TVP 2 8 marca o godz. 18:40.


Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą do Ducha Świętego oraz rozdaniem materiałów promujących sam Ruch i wartości katolickie.


Dodatkowe informacje na temat Ruchu można znaleźć na polecanej przez członków stronie (www.rcs.org.pl/warszawa) lub na grupie na facebooku.


Gościom serdecznie dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością oczekujemy na emisję programu!