Uczniowie z Bielan u Kardynała Nycza5 marca 2012 r.  uczniowie naszych szkół wraz z Dyrekcją i przedstawicielami Grona Pedagogicznego  udali się do Domu Arcybiskupów Warszawskich, aby złożyć wizytę Kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi. Mimo wielu gości w dniu imienin kardynał znalazł czas i dla nas. Jak zwykle nasza szkoła wyznaczyła delegatów, którzy stanęli na wysokości zadania - śliczne koleżanki do wręczenia bukietu kwiatów oraz muzyków z zespołu i chóru szkolnego.


Kiedy tylko ksiądz kardynał otworzył drzwi eleganckiej sali konferencyjnej, w której nas przyjęto, pomieszczenie zalała muzyka - rzecz typowa dla naszej szkoły. Po krótkim utworze z akompaniamentem gitary i skrzypiec kardynał otrzymał w prezencie bukiet wiosennych kwiatów, glinianego anioła z kapelusikiem na głowie i życzenia, najpierw od dyrekcji, później od uczniów. Sam udzielił nam wszystkim błogosławieństwa i zamienił kilka zdań o przyszłości, szczególnie tej po maturze. Pytał m.in. o to, co chcemy studiować.Po pewnym czasie księdza kardynała porwały obowiązki i inne audiencje i nasza delegacja powróciła do szkoły ścigaczami Dyrekcji. Tekst i zdjęcia: Maciej Całka, kl. I A.