Pożegnanie maturzystów

W ostatni piątek, tj. 27 kwietnia 2012 r., oficjalnie pożegnaliśmy klasy maturalne. O godzinie 16:00 odbyła się uroczysta Msza Św., którą celebrowali: ks. Sylwester Jeż (dyrektor szkoły w roku szkolnym 2010/2011), ks. Alojzij Obertstar (rektor Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater”), ks. Antonio Panaro (prefekt seminarium), ks. Bogusław Jankowski (dyrektor Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego) i ks. Maciej Wygnański (prefekt Liceum).

Po Mszy Św. wszyscy goście zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia, a następnie, już w pięknie udekorowanym holu szkoły, nastąpiła część oficjalna.

Uroczystość otworzył dyrektor szkoły – Pan Tomasz Kowalczyk. Życzył maturzystom, by odnaleźli swoje powołanie. Następnie wszyscy uczniowie otrzymali Katechizmy Kościoła Katolickiego i dyplomy ukończenia katechizacji z rąk Pana Kowalczyka, ks. Jeża i ks. Wygnańskiego.

W następnej kolejności swoich uczniów pożegnały wychowawczynie – Pani Małgorzata Dąbruś i Pani Aleksandra Frej. Po wzruszających przemówieniach wręczyły maturzystom świadectwa, pamiątkowe tableau (które przedstawiciele klas trzecich zawiesili także w szkole obok tablic z poprzednich lat) i nagrody książkowe. Wśród obdarowanych znaleźli się również rodzice i nauczyciele pomagający przy organizacji studniówki oraz proboszcz parafii w Lesie Bielańskim – ks. Wojciech Drozdowicz ("Nasz Księdzu").

Na koniec wręczane były wyróżnienia przedmiotowe oraz upominki od uczniów dla Dyrekcji.

Po części oficjalnej nastąpił poczęstunek. Na każdego z maturzystów czekała podpisana muffinka. Odbył się także koncert szkolnego zespołu, przy którego muzyce każdy miał okazję do złożenia osobistych życzeń. My życzymy naszym absolwentom pomyślnie zdanej matury i sukcesów w dorosłym życiu.

Tekst: Antoni Frej, kl. II B

Zdjęcia: Maciej Całka, kl. I A