Piknik rodzinny

Długi majowy weekend jest w Polsce nieoficjalnym rozpoczęciem sezonu grillowego i piknikowego. Z każdym kolejnym dniem temperatura jest coraz wyższa, co sprawia, że warunki sprzyjają spotkaniom na świeżym powietrzu ze znajomymi. 26 maja 2012 roku odbył się pierwszy piknik rodzinny Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach (dobrze już znany z poprzednich lat społeczności Katolickiego Gimnazjum im. ks. J. Popiełuszki). Zaproszeni zostali nań wszyscy uczniowie, absolwenci, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy obu szkół. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 odśpiewaniem Litanii Loretańskiej w rytmie bluesa (wokal: ks. Wojciech Drozdowicz).

Naszemu Proboszczowi towarzyszyli prof. Przemysław Gnatowski, chłopaki z zespołu Hay Fever i Pan Dyrektor Tomasz Kowalczyk (harmonijka ustna).

W dalszej części programu nie zabrakło atrakcji artystycznych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli. Na początku można było obejrzeć w Podziemiach Kamedulskich przedstawienie „O co gramy” na podstawie „Zielonych kasztanów” Janusza Domagalika w reż. prof. Agnieszki Pawlik. Miłośnicy muzyki na pewno nie wyszli zawiedzeni ze szkolnego pikniku. Wszystkie swoje najlepsze kawałki wykonał nasz licealny zespół Hay Fever, który dzień wcześniej zajął drugie miejsce w konkursie „Mikrofon dla Każdego”. Artyści wystąpili w składzie: Emil Trzaskowski, Marek Kudlicki, Tomasz Zawistowicz i Maciej Nachtygal. Gościnnie wystąpili również Pan Dyrektor Tomasz Kowlaczyk oraz Pan prof. Przemysław Gnatowski (gitara elektryczna). Piosenka „List do M.” w wykonaniu naszych muzyków zadedykowana została wszystkim mamom w związku z obchodzonym tego dnia Dniem Matki. Podczas pikniku zagrał także zespół gimnazjalny w składzie: Michał Koziar, Bartek Stangiewicz, Janek Płoński (gościnnie, uczeń spoza szkoły) i Ignacy Korytko (z klasy I liceum).

Na najmłodszych również czekała moc atrakcji. Przy specjalnie przygotowanym stoliku Pani prof. Grażyna Skrzypczyk-Szczepańska oraz Pani prof. Aleksandra Frej tworzyły arcydzieła na żywych płótnach, malując dzieciom twarze. Dzięki wspaniałej pracy obu Pań twarze nabierały przepięknych barw i wzorów. Poza tym wszyscy, ci mniejsi i więksi, mogli korzystać z przygotowanych atrakcji sportowych: grać w tenisa, koszykówkę, siatkówkę i oczywiście najbardziej popularną piłkę nożną. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy chemiczne zorganizowane przez Państwa Pietrasików. Zaprezentowali wszystkim zebranym najbardziej widowiskowe doświadczenia.

alt

Nie można jednak zapomnieć o bardzo istotnym elemencie każdego pikniku, jakim jest jedzenie. Na naszym stole nie zabrakło smakołyków! Rozpalony został grill, na którym przygotowywane były pyszne kiełbaski, a w ramach deseru można było raczyć się ciastami, babeczkami i innymi słodyczami przyniesionymi przez naszych uczniów. Dominika Łukasik – uczennica klasy pierwszej liceum – wyznała, że przyszła późno na piknik, bo do drugiej w nocy piekła babeczki na nasze spotkanie, co pokazuje zaangażowanie niektórych w stworzenie wspaniałej atmosfery i delicji dla podniebienia.
Tym wszystkim, którzy włożyli swoją pracę w organizację spotkania, serdecznie dziękujemy!

Piknik zorganizowany przez Zespół Szkół Katolickich na Bielanach był znakomitą okazją do spotkania dawnych (i tych obecnych) znajomych, czasem na rozmowy absolwentów z nauczycielami i nauczycieli z rodzicami, a przede wszystkim ciekawą formą spędzenia popołudnia na świeżym powietrzu w miłej atmosferze.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Tekst: Tomasz Głażewski, absolwent Archutowskiego