Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3 września 2012 roku. Wczesne przedpołudnie. Godzina 9.00. Już czas! Rozpoczynamy kolejny dziesięciomiesięczny maraton pełen nowych wyzwań oraz walki o oceny. Wakacje skończone. Choć nie każdy zdążył wypocząć, trzeba wracać do nauki.

Uczniów, rodziców i nauczycieli przywitał przed wizerunkami patronów Gimnazjum i Liceum Pan dyrektor Tomasz Kowalczyk. Po odśpiewaniu hymnu, zgodnie z naszą tradycją, nowe uczennice otrzymały z rąk chłopców ze starszych roczników czerwone róże. O godzinie 9.30 odbyła się Msza Święta, którą koncelebrowali ks. Wojciech Drozdowicz i nasz nowy prefekt - ks. Paweł Daszczyński. Następnie każda z klas udała się z wychowawcami na krótkie spotkanie w salach. Dzień zakończyliśmy wspólną rekonstrukcją wydarzeń z września 1939 roku. Uczniowie utworzyli na Wimbledonie polską granicę sprzed II wojny światowej i na komendę pana profesora Pawłowskiego przesuwali się po murawie, obrazując ruchy agresorów. Całe wydarzenie zarejestrował ze swojego helikoptera ks. Wojciech Drozdowicz.

Pozostaje mi już tylko życzyć wszystkim wytrwałości w tej walce, jaką przychodzi nam stoczyć, aby dotrwać do końca i zwyciężyć.

Tekst: Antoni Frej, kl. III B

Zdjęcia: Maciej Całka, kl. II