Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

14 września br. okazał się dla niektórych z nas bardzo długim dniem. Zaczął się wprawdzie trochę później niż inne, bo o 12.15 (dla klas I i II), ale był to jedyny taki dzień w roku. Nieco wcześniej, bo o 10.30 klasy maturalne zasiadły do pisania próbnej matury z języka polskiego. Kiedy wszystkie prace zostały oddane, trzecioklasiści poszli jeszcze na dwie godziny lekcyjne do sal na zajęcia, bowiem każda godzina na tym etapie nauki jest ważna. Po lekcjach i krótkiej przerwie zabrzmiały kościelne dzwony, zapraszające uczniów i ich rodziców na Mszę inaugurującą rok szkolny 2012/2013.

Mszę Świętą koncelebrowali ks. dr Sylwester Jeż - dyrektor Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Warszawskiej oraz ks. Bogusław Jankowski - dyrektor zaprzyjaźnionego ze szkołą Domu Rekolekcyjno - Formacyjnego. W Jej trakcie prosiliśmy o Boże błogosławieństwo na trwający już od dwóch tygodni rok szkolny. Po zakończeniu Eucharystii Pan dyrektor Tomasz Kowalczyk - zgodnie z tradycją - zaprosił wszystkich do pamiątkowego zdjęcia.

Następnie odbyły się pierwsze spotkania wychowawców z rodzicami. Niektóre z nich trwały do późna i ostatni rodzice wyszli ze szkoły, kiedy było już ciemno.

Niech tak uroczyście zainaugurowany rok szkolny będzie dla nas pomyślny, również niech pomyślne będą wyniki matur.

Tekst: Marek Kudlicki, kl. III A.

Zdjęcia: Maciej Całka, kl. II.