Warszawski Salon Maturzystów

13 września 2012 roku uczniowie obu klas III odwiedzili Politechnikę Warszawską, aby wziąć udział w Warszawskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2012. Jest to największa w kraju kampania edukacyjna adresowana do uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych.

Bardzo liczne stoiska uczelni i szkół policealnych, ciekawe propozycje ofert edukacyjnych, jak również rozdawane upominki, przyciągnęły wielu zainteresowanych. Udział w salonie był niewątpliwie dobrą okazją do zapoznania się z ofertami różnych uczelni, zasadami rekrutacji na poszczególne kierunki oraz pozwolił wstępnie zweryfikować swoje szanse odnośnie studiowania na wymarzonym kierunku. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi ze studentami oraz wykładowcami akademickimi tegoroczni maturzyści mogli uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań. Warto zaznaczyć, że dużym zainteresowaniem uczniów Archutowskiego cieszyły się stoiska warszawskich uczelni, m.in. SGGW, SGH, UW i UKSW.

Nic, tylko pisać maturę i składać papiery na studia!

Tekst: Mateusz Kusyk, kl. III A.

Zdjęcia: http://www.salonmaturzystow.pl/2012/