Mistrzostwa ZSK na Bielanach w Biegu Przełajowym

20 września 2012 r. społeczność Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach wzięła udział - jak co roku - w Biegu Przełajowym. Na linii startowej ustawili się wszyscy chętni uczniowie z Gimnazjum i Liceum i szybko się okazało, że liczba uczestników jest większa niż w poprzednich latach. Zadowoleni radosną nowiną organizatorzy - Pan Waldemar Wójtowicz i Pan Kamil Majkowski - wyznaczali ambitną trasę biegu wijącą się licznymi zakrętami w głąb Lasku Bielańskiego.

O godzinie 12:00 rozległ się huk rewolweru startowego. Od początku nikt nie oszczędzał sił w walce o zwycięstwo. Na całej długości trasy, wśród malowniczych alejek i wąwozów, trwała zacięta rywalizacja. Po pełnym napięcia oczekiwaniu, z głębin leśnych wypadła grupa najszybszych zawodników i pędziła ile tchu w piersiach wyznaczonym szlakiem ku linii mety. Tam zwycięzcą okazał się Adrian Dziembakowski z klasy III gimnazjum. Następne miejsca zajęli kolejno Mikołaj Kawecki i Kuba Stepnowski ze wspomnianej już klasy III. Pierwszy z licealistów dobiegł na metę Wojtek Fronczak z klasy maturalnej (w klasyfikacji ogólnej zajął czwartą pozycję). Gdy ostatni biegacze dotarli do końca, wszyscy udali się na uroczyste wręczenie nagród w hallu szkoły. Najlepsi otrzymali statuetki za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach w Biegu Przełajowym. Dla dziewcząt ufundowane zostało osobne wyróżnienie, które otrzymała Wiktoria Mączka-Leonhardt z klasy II liceum.

Tekst: Jan Krajewski, kl. I.