"Rancho" w Muzeum Powstania WarszawskiegoWe wtorek 25 września kilkuosobowa delegacja z Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach pod opieką Pani Grażyny Łyszczyk udała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na kolejny odcinek sagi o królikach, owcach i wilkach, czyli prezentację nowej gry firmy Granna "Superfarmer: Rancho".

Dlaczego Muzeum Powstania Warszawskiego?


Musimy pamiętać, że z powstaniem prekursora "Superfarmera", czyli gry pod wiele mówiącym tytułem "Hodowla zwierzątek", wiąże się historia prof. Borsuka, wybitnego polskiego matematyka, który podczas II wojny światowej wymyślił tę grę. Opowiadała nam o tym krewna nieżyjącego już profesora, Pani Barbara Majewska-Luftowa, a po niej głos zabrały osoby związane z samym procesem tworzenia gry. Druga część spotkania poświęcona była właśnie prezentacji "Rancha", po której znalazł się też czas na poczęstunek, od którego ciężko było oderwać niektórych. Po prezentacji odbył się turniej gry, w którym wzięło udział około 30 osób. Warto też dodać, że na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy egzemplarz gry.

"Farmer: Rancho" jest bardzo udaną wersją popularnego "Farmera", firmie Granna życzymy dalszych sukcesów wydawniczych i dziękujemy za zaproszenie na prezentację.Tekst: Marek Kudlicki, kl. III A.

Zdjęcia: Jan Łajewski, kl. II A, Mateusz Grzyb, kl. III A.