Wizyta Świętego Mikołaja

Rozpoczął się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Syna Bożego. Wielkimi krokami zbliżają się upragnione Święta. Wspomnienie świętego Mikołaja to wspaniały czas na przekazanie innym drzemiącej w nas miłości. Od samego rana 6 grudnia szkolny korytarz rozbrzmiał nastrojowymi piosenkami. Na każdej kolejnej przerwie czas umilały nam takie klasyki jak White Christmas, Let it snow, czy Last Christmas. Nie był to jednak koniec miłych doznań! W czasie trwania jednej z lekcji w całej szkole dało się słyszeć odgłos dzwonka.

Po chwili w drzwiach sali pojawiła się charakterystyczna biała postać z długą brodą i pastorałem. To nasz Mikołaj (Maciej z kl. II) w towarzystwie trzech uroczych aniołków (Zuzanny, Dominiki i Wiktorii) odwiedzał grzecznych uczniów. Po wspólnym odśpiewaniu kolędy, dobry  biskup rozdawał łakocie! Miła atmosfera udzieliła się wszystkim i towarzyszyła nam przez cały dzień. Wspólne szkolne Mikołajki oficjalnie wprowadziły nas w najpiękniejszy okres roku i uświadomiły, że Święta tuż tuż… Laughing

Tekst: Jan Krajewski, kl. I.