Wigilia szkolna

21 grudnia odbyła się szkolna wigilia. Zebraliśmy się, aby wspólnie, łamiąc się opłatkiem, złożyć sobie życzenia bożonarodzeniowe. Całość poprzedziła uroczysta Msza Święta w kaplicy Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego, odprawiona przez proboszcza parafii w Lesie Bielańskim, ks. Wojciecha Drozdowicza. Po Eucharystii razem przeszliśmy na szkolny korytarz, gdzie czekały wcześniej przygotowane stoły.

Wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, poprzedzonego krótkim wstępem dotyczącym tradycji Wigilii. Następnie Pan Dyrektor Tomasz Kowalczyk oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli pierwsze życzenia, a później każdy miał okazję do podzielenia się opłatkiem z innymi. Odbył się także konkurs. Chętne klasy Liceum i Gimnazjum wykonały wybrane kolędy. Dołączyli się również obecni na wigilii absolwenci, a nagrodą był występ nauczycieli, którzy zaśpiewali „Przybieżeli do Betlejem”.

Chciałbym życzyć każdemu radosnych, ciepłych i spędzonych z rodziną Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie szczególny, niepowtarzalny, a Jezus niech narodzi się w nas wszystkich. Obyśmy wypoczęli i powrócili do szkoły pełni nowych sił, gotowi do podjęcia kolejnych wyzwań. Wesołych Świąt!!!

Tekst: Antoni Frej, kl. III B