150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego18 lutego 2013 r. po porannej modlitwie oficjalnie rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Pan Dyrektor przypomniał uczniom historię kamedułów z Bielan, którzy wzięli udział w powstaniu i później ponieśli srogie konsekwencje tej decyzji. We wspólnej modlitwie wspomnieliśmy tych wszystkich, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Na koniec prof. Anna Radomska ogłosiła konkurs na przygotowanie przez uczniów i nauczycieli „żywych obrazów” do prac polskiego malarza Artura Grottgera, które od kwietnia w postaci fotografii będzie można oglądać w naszej szkole. Oprócz prezentowanej w holu liceum wystawy z reprodukcjami rysunków i obrazów artysty, mogliśmy tego dnia również zobaczyć, jakie stroje nosili powstańcy i czym się charakteryzowała żałoba narodowa, gdyż uczniowie z Teatru Archutowskiego i p. Radomska byli przebrani w stroje z epoki.