Stypendia dla aktywnych

Rozpoczął się nabór do dziewiątej edycji programu stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Aplikować do niego mogą uczniowie warszawskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studencki. Warunkiem uzyskania stypendiów jest spełnienie trzech kryteriów. Dochód na jednego członka w rodzinie nie powinien być wyższy niż 1000 zł na osobę. Średnia z ocen, którą w toku nauki uzyskała osoba ubiegająca się o stypendium, nie powinna być niższa niż 4,0 (uczniowie) oraz 3,5 w przypadku studentów. Trzecim kryterium są osiągnięcia artystyczne, naukowe, sportowe, a także wszelkie inne aktywności społeczne czy kulturalne. W ciągu ośmiu lat stypendia otrzymało blisko 4600 osób. Stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego i może wynieść nawet do 1500 zł miesięcznie.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.centrumjp2.pl/stypendia. Wypełnione i podpisane wnioski wraz ze wszystkimi załącznikami można składać osobiście lub pocztą do 31 lipca (uczniowie) i 30 września (studenci) w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11.

Fundatorem stypendiów jest Rada miasta stołecznego Warszawa. Operatorem naboru oraz programu stypendialnego jest Centrum Myśli Jana Pawła II, warszawska instytucja kultury, która laureatom stypendiów oferuje szeroki program kulturalno-edukacyjny.

Zapraszamy do składania wniosków.