Dzień Sportu

Ostatnie dni roku szkolnego to w naszej szkole okres przeznaczony na zasłużony relaks i rekreację. 25 czerwca odbył się więc kolejny Dzień Sportu. Do udziału w nim zaproszone zostały wszystkie osoby związane ze szkołą: nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci. Dzień wypełniony został atrakcjami sportowymi i związanymi z nimi emocjami.

W ostatnim tygodniu czerwca pogoda spłatała figla organizatorom szkolnej imprezy i do ostatniej chwili trzymała ich w niepewności. Ostatecznie nadzieja na zorganizowanie zmagań sportowych na boisku prysła z powodu strug ulewnego deszczu. Po trzeciej lekcji wszyscy uczniowie udali się więc na szkolną halę sportową. Niemal natychmiast zapanowała prawdziwie olimpijska atmosfera. Najpierw na zawodników czekało zadanie przerzucenia jak największej liczby piłek na pole przeciwnika. Zadanie, wbrew pozorom, było dla obu drużyn nie lada wyzwaniem. Gra toczyła się pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego: p. Kamila Majkowskiego oraz p. Waldemara Wójtowicza. Po pewnym czasie urozmaicili oni rozgrywki poprzez wprowadzenie elementów siatkówki i koszykówki. Następne ćwiczenia wymagały od ochotników znajomości zasad fair play oraz nienagannej koordynacji ruchów. Zawodnicy gnali co sił w pojedynku na kozłowanie, piłkarskie tricki czy rzut do kosza.

Kolejnym punktem programu był mecz piłki siatkowej. W zagorzałym pojedynku udział brali zarówno gimnazjaliści, jak i uczniowie liceum. Publiczność, jak zawsze, stanęła na wysokości zadania i zapewniła właściwy klimat. Pełen emocji i wysiłków pojedynek stanowił okazję do sportowych wyczynów i popisów. Po zakończeniu meczu siatkówki nastąpiła długo wyczekiwana chwila. Ogłoszono rozpoczęcie turnieju piłki nożnej, na który z niecierpliwością czekała większość zgromadzonych na hali. Liczni chętni podzieleni zostali na drużyny, które walczyły o przedostanie się do kolejnego etapu rozgrywek. Odbyło się wiele obfitujących w barwne akcje spotkań, którym towarzyszył gorący doping. Impreza zakończyła się braterskim uściskiem dłoni po finale i wzajemnymi gratulacjami.

Dzień Sportu to czas odpoczynku i uświadomienia sobie wartości tego, co nie przeminie nawet po zakończeniu edukacji – przyjaźni. Świętowanie w duchu klasycznej i pięknej rywalizacji pomaga w pokonaniu własnych słabości i odkryciu pasji. Wszystkich jednak połączyła przede wszystkim wielka radość z powodu zbliżających się wakacji.

Tekst: Jan Krajewski, kl. I