Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli jest propozycją na celebrowanie Święta Objawienia Pańskiego, stworzenie nowej tradycji, opartej na staropolskich obyczajach Kolędowania i Jasełek. Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich ludzi i zaprosić ich do wspólnego świętowania, do złożenia pokłonu Jezusowi. Chcemy przekazać swoje świadectwo, pokazać jak radosne jest chrześcijaństwo. To nasza ewangelizacja świeckich.

Orszak Trzech Króli są to Jasełka wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach miast w Polsce i zagranicą, przez zwykłych ludzi. W 2013 r. było 97 miast, w tym roku już zgłosiło się ponad 130.

6 stycznia 2014 r. o godzinie 12.00, wszystkie Orszaki Trzech Króli w Polsce i na świecie, w Europie i na innych kontynentach, złączą się razem w modlitwie Anioł Pański. Liczymy, że i w tym roku dostąpimy zaszczytu błogosławieństwa Papieża Franciszka.

Orszak Trzech Króli to działanie wspólnoty. Orszak tworzą i organizują Rodziny. W Warszawie wywodzące się z 17 szkół, wspomagane przez przyjaciół i znajomych z różnych stron. Nad całością czuwa Fundacja Trzech Króli, która jest formalnym organizatorem całego przedsięwzięcia, ale realizacja ciąży na nas Rodzicach i Nauczycielach.

Nasz szkoła od dwóch lat bierze udział w wolontariacie Orszaku Trzech Króli. W tym roku również chcemy się włączyć w to dzieło. Zadania jakie na nas czekają to głównie rozdawanie koron, śpiewników i naklejek. Za uczestnictwo uczniowie otrzymają certyfikaty.

Spotykamy się 6 stycznia w kościele św. Marcina (ul. Piwna 9/11) o godz. 9.30.

Serdecznie zapraszamy!