Gra miejska "Warszawa 1914-1918"12 czerwca 2014 roku dwie drużyny z naszego liceum „ruszyły w miasto”, ponieważ odbywała się kolejna odsłona gry miejskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza. Tym razem zadania dotyczyły Warszawy w latach 1914–1918.


Uczestnicy zebrali się w kościele Wszystkich Świętych o godz. 9.00, tam po krótkim odczycie tekstów z epoki, otrzymaniu przydziałów do grup oraz kopert z pytaniami rozpoczęła się rywalizacja. Nasze liceum reprezentowała grupa IV w składzie: Julia Cendrowska, Daniel Chromik, Mateusz Dalkowski, Ernest Dobkowski, Mikołaj Kawecki, opiekun – p. Anna Radomska oraz grupa V w składzie: Maria Wawrzyniak, Daniel Grzegorek, Jan Krajewski, Jan Grzybowski, opiekun – p. Łukasz Chojnowski. Po zapoznaniu się z pytaniami i odnalezieniu odpowiedzi na część z nich ruszyliśmy w teren i... nie znaleźliśmy emisariusza, bo  popełniliśmy błąd :) Jednak to nas nie zraziło, wręcz przeciwnie, zwielokrotniliśmy nasze wysiłki. Zastosowaliśmy rozproszenie taktyczne i dwie grupy podążyły w inne części miasta. Po trzech godzinach przemierzania Warszawy wzdłuż i wszerz udało nam się odnaleźć wszystkie punkty i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Cała przedsięwzięcie wymagało nie tylko dużej wiedzy uczestników, lecz także ścisłego działania zespołowego, odpowiedniej taktyki oraz niezwykłego sprytu i wyczucia sytuacji.Wszystkie zespoły o godz. 15.00 spotkały się w kawiarni Honoratka na ogłoszeniu wyników. Kiedy organizatorzy rozdali dyplomy za udział, wiedzieliśmy, że Archutowski ma dwa miejsca na „pudle”. Pozostało w zniecierpliwieniu poczekać na werdykt. A jest czym się chwalić, bo grupa IV reprezentowana przez klasę I zajęła III miejsce, a grupa V reprezentowana przez klasę II zwyciężyła, pozostawiając w tyle 10 innych drużyn. Można tylko powiedzieć: Venimus, vidimus, vicimus!


.