Kurs bezpiecznego kajakowania

19 września 2014 r. uczniowie klasy I liceum uczestniczyli w zajęciach przybliżających cele oraz metody działania organizacji harcerskich. Poprowadzili je instruktorzy i harcerze Szczepu „Warszawska Czwórka” Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej działającego na Żoliborzu i Bielanach.

Na początku zostaliśmy zaznajomieni z zasadami przeprowadzania resuscytacji oddechowo-krążeniowej. Po krótkim wstępie teoretycznym przeszliśmy do ćwiczeń. Za manekiny posłużyły nam pięciolitrowe butelki z wodą. Później udaliśmy się nad kanał przy Wiśle. Tam wzięliśmy udział w kursie bezpiecznego kajakowania. Każdy z nas mógł przepłynąć fragment trasy. Urządziliśmy nawet krótkie wyścigi. Czas nie pozwolił nam jednak dostatecznie nacieszyć się kajakami, gdyż musieliśmy wracać na piątkową Mszę św. Nie udało nam się już pójść do parku linowego, ale organizatorzy obiecali, że niedługo będziemy mogli wykazać się swoją sprawnością. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Tekst: Szymon Kowalczyk, kl. I