Zwiedzanie Mobilnego Muzeum Jana Pawła II

W poniedziałek 6 października 2014 r. uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach mieli możliwość odwiedzenia Mobilnego Muzeum Jana Pawła II.

Zaraz po wejściu do muzeum wzrok przykuwały słowa znajdujące się na ścianie: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”. Wszystkie eksponaty na wystawie związane były z życiem Papieża Polaka. Główną jej część stanowiły rzeczy osobiste, na przykład brewiarz w języku łacińskim, narty, pióro, a także sutanna papieska oraz szaty liturgiczne (mitra i ornat). Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły mogli również oglądać  filmy oraz fotografie związane z drogą jaką przeszedł Jan Paweł II od swoich narodzin aż do końca pontyfikatu. Cała ekspozycja, choć mała, zawierała w sobie wiele ciekawych i ważnych elementów przybliżających nie tylko życiorys, ale i to czego nauczał Ojciec Święty. Podczas zwiedzania muzeum panowała miła atmosfera, wszyscy z zaciekawieniem podziwiali zgromadzone eksponaty.

Zwiedzanie tej ruchomej ekspozycji bez wątpienia przyczyniło się do poszerzenia naszej wiedzy o świętym Janie Pawle II. Mieliśmy szansę zobaczyć na własne oczy rzeczy, które otaczały Go na co dzień, pomagały w pełnieniu posługi kapłańskiej, modlitwie oraz darzeniu bliźnich miłością.

Tekst: Antoni Dziedziejko, kl. II