Zajęcia z fizyki na Uniwersytecie Warszawskim

altUczniowie naszego liceum otrzymali możliwość uczestniczenia w wyjątkowych zajęciach z fizyki na Uniwersytecie Warszawskim. Lekcje odbywają się raz w miesiącu, w poniedziałki, w godzinach popołudniowych. Mają one na celu pokazanie, że fizyka nie musi byś wcale abstrakcją, że jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Głównym sposobem na udowodnienie tego są doświadczenia robione przez samych licealistów. Mają oni dostęp do profesjonalnego sprzętu oraz pomocy wykładowców. Cel każdego eksperymentu (zanim zostanie wykonany) jest dokładnie i szczegółowo omawiany. Obcowanie z nauką w taki sposób sprawia, że czas poświęcony na zajęciach mija w mgnieniu oka. Cieszę się, że mogę korzystać z takich wykładów, bo sama lubię fizykę, a zajęcia na UW dają mi możliwość posmakowania takiego doświadczenia.

Tekst: Marta Kowalczyk, kl. III