Wigilia szkolna19 grudnia 2014 r. w naszej szkole zorganizowana została wigilia. W jej przygotowanie zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele i rodzice. Szkolny korytarz wypełniły długie, obficie zastawione stoły. Uroczyste świętowanie rozpoczęło się Mszą świętą pod przewodnictwem księdza Marcina Kłosowskiego. Liturgię uświetniły śpiewy szkolnej scholi. W kazaniu celebrans skupił się na rozważaniu nadchodzących świąt z perspektywy człowieka wiary. Życzył jednocześnie wszystkim, aby Chrystus narodził się w każdym ludzkim sercu.Po Eucharystii uczestnicy spotkania udali się na szkolny korytarz. Gdy każdy zajął już miejsce przy stole, uczniowie klasy II Julia Cendrowska i Mateusz Dalkowski przywołali polskie tradycje związane z obchodami Bożego Narodzenia i ich głęboką symbolikę. Następnie Pan Dyrektor Tomasz Kowalczyk złożył życzenia w imieniu Grona Pedagogicznego oraz przeczytał treść kilku z licznie nadchodzących na adres szkoły kartek świątecznych. Po krótkiej modlitwie i pobłogosławieniu opłatków rozpoczął się jeden z najbardziej sympatycznych momentów uroczystości. Ciepłym słowom, życzliwym gestom nie było końca. Nauczyciele, uczniowie, pracownicy oraz licznie przybyli w tym roku absolwenci szkoły wspólnie intonowali znane kolędy przy akompaniamencie scholi. Radosne świętowanie i serdeczne rozmowy jeszcze długo wypełniały mury naszego liceum. Atmosfera nadchodzących dni udzieliła się wszystkim i została przeniesiona do naszych domów, w których dopiero zaczynała się świąteczna krzątanina.Tekst: Jan Krajewski, kl. III

Zdjęcia: Mateusz Dalkowski, kl. II