Wyjście na spektakl "Agua de legrimas"W piątek 6 marca grupa uczniów z klasy I pod opieką p. Łukasza Chojnowskiego miała okazję obejrzeć spektakl "Agua de lagrimas" w reż. Lionela Menarda wystawiany na scenie Przodownik Teatru Dramatycznego. Spektakl ukazuje życie twórcy perfum, który cieszy się sławą od czasu stworzenia nowego zapachu. Jednak ta przemija. Impas nie trwa długo. W życiu perfumiarza pojawia się biedak, który zostaje zatrudniony do sprzątania sklepu i piwnicy. Żebrak okazuje się bardzo utalentowany i sam tworzy zapach zachwycający wybredną klientelę sklepu. Jednak istota zapachu związana jest z życiem młodej kobiety, w ten sposób zostaje wprowadzony na scenę element dramatyczny.


Podczas spektaklu można było zaobserwować grę aktorską na najwyższym poziomie. W sztuce wystąpili: Paweł Kulesza, Bartłomiej Ostapczuk, Ewelina Grzechnik, Maja Pieczerak, Maria Grądzka.


Każdemu polecam ten spektakl, ponieważ skłania widza do głębszych refleksji, których potrzeba wynika nie tylko ze skomplikowania fabuły, lecz także z formy, którą przyjął reżyser – wszak wszystko dzieje się bez słów.Tekst: Maciej Krawczyk, kl. I

Zdjęcia: teatrdramatyczny.pl