Warsztaty maturalne z geografii w Murzynowie

W dniach 9-11 kwietnia br. maturzyści realizujący geografię w zakresie rozszerzonym wyjechali na wycieczkę do ośrodka badawczego Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego w Murzynowie pod Płockiem. Podczas wyjazdu uczniowie uczęszczali zarówno na zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne.

Podczas pierwszych maturzyści powtarzali i utrwalali wiedzę z zakresu geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej. Trzecioklasiści mieli okazję uczestniczyć w debatach dotyczących sytuacji politycznej na Ukrainie oraz możliwości rozwoju energii jądrowej. Obecni podczas wyjazdu studenci Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW pokazywali zdjęcia ze swoich ostatnich podróży, zachęcając uczniów do poznawania świata. Uczestnicy warsztatów zwracali uwagę na kwestię bezpieczeństwa, szczególnie w krajach znajdujących się w odmiennych kręgach kulturowych. W ramach zajęć terenowych maturzyści mogli zapoznać się ze specyfiką pracy meteorologa i obejrzeć stację meteorologiczną UW. Wykonano także kilka odwiertów i odkrywek glebowych, które pozwoliły lepiej zapoznać się z różnymi metodami badawczymi.

Wyjazd ten, porządkujący wiedzę i mający na celu pokazanie pracy geografa, na pewno wpłynie na wyniki matury i wybory studiów naszych uczniów.

Zdjęcia: p. Agnieszka Muzińska