Peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej CzęstochowskiejPeregrynacja (łac. peregrinatio) oznacza podróż, wędrówkę,  pielgrzymkę . Swego rodzaju godzinną podróż w głąb siebie odbyli uczniowie Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach podczas spotkania z Matką Bożą, której ikona przywędrowała 13 maja do naszego parafialnego pokamedulskiego Kościoła. Od dłuższego już bowiem czasu Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej peregrynuje po parafiach diecezji warszawskiej, spotykając się z wiernymi.

Czuwanie przy obrazie rozpoczęliśmy od zaśpiewania Czarnej Madonny i wspólnego odmówienia Litanii Loretańskiej. Najcenniejszym okazał się jednak czas zupełnej ciszy i prywatnej z rozmowy z Matką Bożą. Aktem zawierzenia, jaki napisał kard. Stefan Wyszyński, zakończyliśmy krótkie spotkanie z naszą Królową  i Mamą.


Fragmenty aktu zawierzenia:
Święta Maryjo, Bogurodzico Dziewico, obieram sobie dzisiaj Ciebie za Panią,
Orędowniczkę, Patronkę, Opiekunkę i Matkę moją.
Postanawiam sobie mocno i przyrzekam, że Cię nigdy nie opuszczę, nie powiem i nie uczynię nic przeciwko Tobie…
Bądź mi pomocą we wszystkich moich potrzebach duszy i ciała…
Oddaję się Tobie, Maryjo, całkowicie w niewolę, a jako Twój niewolnik poświęcam Ci ciało i duszę moją, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych uczynków moich…
Maryjo Jasnogórska, nie opuszczaj mnie w pracy codziennej i okaż swe czyste Oblicze w godzinę śmierci mojej.
Amen.7 czerwca - podczas święta Dziękczynienia w Wilanowie - nasza diecezja uroczyście pożegna Ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej.