Wyjście do Planetarium

W środę 20 maja uczniowie drugiej klasy realizujący podstawę programową z geografii lub fizyki na poziomie rozszerzonym udali się do Planetarium Niebo Kopernika na pokaz pod tytułem „Rejs po niebie”. Była to znakomita okazja do tego, aby pogłębić swoją wiedzę na temat gwiazdozbiorów, które możemy oglądać nie tylko na „naszym” niebie, lecz także na tym widocznym z południowej półkuli planety.

Zdobyta wiedza oraz doświadczenie niewątpliwie przydadzą się w dalszej edukacji. Wycieczka stanowiła miłe urozmaicenie typowej szkolnej nauki oraz pozwoliła spojrzeć na nią z nieco innej – interaktywnej – strony, ponieważ cały pokaz miał niecodzienną formułę, w której to prowadzący, posługując się mapą nieba wyświetlaną na kopule auli, opowiadał o tym, co można było na niej w danej chwili zobaczyć.

Tekst: Antoni Dziedziejko, kl. II

Zdjęcia: Paweł Skowroński, kl. II