"Ja się wcale nie chwalę...", czyli Szkolny Pokaz Talentów

W poniedziałek, 1 czerwca 2015 r., czyli w Dniu Dziecka, cała społeczność szkoły spotkała się na pierwszym w historii Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach pokazie talentów. Przygotowaniami do tego wydarzenia zajęły się p. Agnieszka Dworak, nauczyciel geografii oraz p. Sylwia Diłanian, pedagog szkolny. Wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele mogli zgłosić się do zaprezentowania swoich umiejętności.

I tak przed publicznością wystąpili:
- Julia Cendrowska (kl. II liceum), która zaśpiewała dwie piosenki: „Over the rainbow” oraz „Tears in heaven”; akompaniował jej na gitarze Krystian Kędroń (kl. II gimnazjum);

- Franek Jastrzębski (kl. II liceum), który zachwycił wszystkich pokazem jazdy na rolkach;

- Marysia Cendrowska (kl. I gimnazjum) wraz ze swoją starszą siostrą Julią zaśpiewała dla publiczności piosenkę pt.: „Angel”;

- dwie Małgosie z 3 klasy gimnazjum, Małgorzata Łuczak i Małgorzata Żochowska, zaprezentowały piosenkę, do której wybijały rytm na własnych rękach, stole i … kubeczkach plastykowych;

- Krzysztof Czerwiński (kl. III gimnazjum) zagrał utwór muzyczny George’a Michaela na instrumencie klawiszowym; pełnił również funkcję konferansjera;

- Karolina Targosińska (kl. II liceum) wykonała pokaz Capoeiry, czyli sztuki walki z elementami tańca;

- Rafał Puchała (kl. II liceum) zaprezentował różne sztuczki; w jednej z nich asystowała p. Agnieszka Dworak.

Całość występów zamknęła p. Agnieszka Pawlik-Regulska, nauczycielka języka polskiego, która zadedykowała ostatni utwór muzyczny pt. „Kocham cię, życie” wszystkim dzieciom – tym dużym i tym małym, a także tym najmniejszym, czyli swojej małej córeczce, której narodzin z utęsknieniem wyczekuje.

Nagrodą w pokazie były gromkie brawa publiczności i szerokie uśmiechy przeplatane wyrazami uznania. Na koniec czekała dla uczestników pokazu oraz całej widowni niespodzianka: lody ufundowane przez Dyrektora, p. Tomasza Kowalczyka.

Miło było spojrzeć na siebie nawzajem w tak niecodziennym wydaniu. Wszystkim uczestnikom pokazu, osobom szykującym scenę i sprzęt muzyczny, Dyrektorowi oraz szanownej widowni… najmocniej dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnym Szkolnym Pokazie Talentów „Ja się wcale nie chwalę”, i że do grona uczestników dołączą inni, zainspirowani, zmotywowani, ujęci tegorocznymi występami, uczniowie i nauczyciele.

Dziękujemy i zapraszamy
Sylwia Diłanian