Wieczorne warsztaty z astronomii

2 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach odbyły się wieczorne warsztaty astronomiczne, w których wzięli udział uczniowie gimnazjum i liceum. Opiekę nad nimi sprawował nauczyciel fizyki - p. Maciej Pałka.

Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne „Księżyc - nasz satelita" i obejrzeli film „Układ Słoneczny", wzbogacając tym samym swoją wiedzę o kosmosie. Każde wystąpienie było nagradzane brawami. Później uczestnicy warsztatów przenieśli się na boisko szkolne, aby obserwować przez teleskop wschodzący Księżyc. Oczekiwania przedłużały się - Księżyc wyłonił się zza drzew godzinę później niż przewidywaliśmy. Ale warto było czekać! Teleskop umożliwił obserwację kraterów i obszarów zwanych morzami. Uczniowie podziwiali także Wenus i Jowisza. Warsztaty przebiegały w milej atmosferze i zakończyły się około 22.00.