Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W pogodne, czerwcowe popołudnie rozbrzmiał ostatni dzwonek, a w progach Zespołu Szkół Katolickich na Bielanach zebrali się uczniowie w odświętnych strojach, by uczestniczyć w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015, której przewodniczyli Dyrekcja oraz uczniowie II LO. Gala wręczenia wyróżnień zakończyła się smutnym akcentem – uroczystym pożegnaniem odchodzących nauczycieli. Następnie uczniowie udali się na Mszę Świętą, by wspólnie kontemplować tajemnicę ofiary Jezusa Chrystusa.

Chwilę po Eucharystii Dyrektorzy wręczyli listy gratulacyjne rodzicom, a w kościele rozbrzmiały gromkie brawa. Na ostateczne zakończenie uroczystości gimnazjaliści udali się do Podziemi Kamedulskich, natomiast licealiści do swoich klas, gdzie wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa.

W czasie tego ostatniego spotkania padło wiele ciepłych słów, parę głów utonęło w zadumie, jednakże z pewnością wszyscy z zadowoleniem popędzili do swoich domów, by w promieniach słońca spędzić kolejne, niezwykłe wakacje.

Tekst: Anita Kadej, kl. I

Zdjęcia: Marcin Tratkiewicz, kl. II