Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego 2015

4 października 2015 r. - w dzień liturgicznego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu - na terenie naszego pokamedulskiego kościoła odbył się festyn rodzinny. Rozpoczął się on Mszą świętą o godzinie 11. O oprawę muzyczną Eucharystii zadbał kwartet smyczkowy Grupa MoCarta. Kazanie wygłosił franciszkanin o. Jacek Maciejczak, który pięknie opowiadał o świętym.

Po Mszy czekało już mnóstwo atrakcji : dmuchany zamek i zjeżdżalnia, kucyki, karuzela, przeróżne konkursy (m.in. zagadki na szybkość), jarmark rękodzieła ludowego z regionalnymi produktami oraz wiele straganów, na których można było kupić pamiątki. Były też stoiska z różnymi smakołykami. Cały czas grała na żywo Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Jońca.

Do organizacji festynu włączyła się również nasza szkoła. Klasa pierwsza gimnazjum upiekła ciasta, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Dochód z ich sprzedaży (370 zł.) przeznaczony zostanie na budowę szkoły w Afryce. Wolontariusze z naszego liceum zbierali pieniądze na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano ponad 1 000 zł.

Festyn trwał do godziny 14. Piękna pogoda, zabawa, muzyka i liczne atrakcje oraz poczucie ,że wspaniale się bawiąc, robimy coś pożytecznego, sprawiły, że ten dzień będziemy długo wspominać.