Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016

16 września w ostatnich promieniach letniego słońca społeczność naszych szkół spotkała się na uroczystej Mszy św. inaugurującej naukę w gimnazjum i liceum. Ciepłe, letnie popołudnie licznie zgromadziło w pokamedulskiej świątyni rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Mszę świętą w koncelebrze sprawowali ks. dr Sylwester Jeż (dyrektor Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Warszawskiej) i ks. Bogusław Jankowski (dyrektor Domu Formacyjno-Rekolekcyjnego „Dobre Miejsce”).

W trakcie procesji z darami maturzyści na własnych ramionach wnieśli do kościoła nowy krzyż, który będzie służył naszym szkołom. W tym symbolicznym wniesieniu krzyża należy upatrywać nie tylko ich dojrzałości w rozumieniu poświęcenia, jakiego dokonał Chrystus, oddając swe życie na Golgocie, lecz także indywidualnej świadomości, że krzyż, który niesie każdy z nich przez życie, niedługo stanie się cięższy.

Msza św. zakończyła się uroczystym błogosławieństwem, którym szczególnie zostali objęci pierwszoklasiści.