Peregrynacja symboli Światowych Dni MłodzieżyMłodzi Brazylijczycy w Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 r. na Placu św. Piotra przekazali Polakom krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani. Ideą peregrynacji jest ukazanie krzyża w przestrzeni świeckiej: w szkołach, uniwersytetach, akademikach, szpitalach, zakładach karnych. Symbole peregrynują kolejno po polskich diecezjach. W przywiezieniu symboli Światowych Dni Młodzieży z Lublina uczestniczyło dwóch uczniów z Liceum Archutowskiego.


28 października 2015 r. o godz. 12.00 do Kościoła Pokamedulskiego na Bielanach zostały przywiezione specjalnym samochodem symbole Światowych Dni Młodzieży. Dla naszego liceum było to bardzo ważne wydarzenie. Uroczystość peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży rozpoczęła się od procesyjnego wniesienia do kościoła przez młodzież z Liceum Archutowskiego krzyża Światowych Dni Młodzieży, ikony Matki Bożej Salus Populi Romani oraz flag krajów, które organizowały w swej historii Światowe Dni Młodzieży. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy św., którą koncelebrował ks. Marek Przybylski - duszpasterz młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. O oprawę muzyczną liturgii zadbał nasz szkolny zespół. Po Eucharystii mieliśmy czas na adorację krzyża i ikony.Tekst: Krzysztof Czerwiński, kl. I