Adwentowy Dzień Skupienia10 grudnia 2015 r. odbył się w naszej szkole Adwentowy Dzień Skupienia dla młodzieży licealnej. Na początku odbyła się projekcja filmu „Czy naprawdę wierzysz?” w reżyserii Jona Gunna. Opowiada on historię dwunastu ludzi, którzy niespodziewanie spotykają się w jednym miejscu i odnajdują wiarę. Film był bardzo poruszający i dał wszystkim wiele do myślenia, skłaniał do refleksji.Następnie przeszliśmy do kaplicy Domu Formacyjno-Rekolekcyjnego na krótką adorację, podczas której była możliwość przystąpienia do spowiedzi. Po jej zakończeniu wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy św., którą koncelebrował nasz szkolny katecheta - ks. Marcin Kłosowski.


Adwentowy Dzień Skupienia był swego rodzaju momentem „zatrzymania się”, chwilą refleksji wygospodarowaną z dynamicznego życia szkolnego. Przygotował nas jeszcze lepiej do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.Tekst: Aleksandra Ludwicka, kl. I

Zdjęcia: www.filmweb.pl