Wigilia szkolna

W ostatni dzień przed świąteczną przerwą w nauce w Zespole Szkół Katolickich na Bielanach miała miejsce wigilia szkolna dla nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów naszych placówek edukacyjnych. Uroczystość zaczęła się Eucharystią, której liturgia została przygotowana przez gimnazjalistów i licealistów. Po Mszy Świętej wszyscy udali się do szkolnego gmachu i zasiedli przy wspólnym, wigilijnym stole.

Głos zabrał dyrektor ZSK, p. Tomasz Kowalczyk, świąteczne życzenia zgromadzonym złożyli także, tradycyjnie już, tegoroczni maturzyści. W atmosferę radosnego oczekiwania wprowadzała dwójka uczniów klasy drugiej liceum, która przewodniczyła całej uroczystości. Wszyscy, wspólnie ze szkolnym chórem, śpiewali kolędy. Kapłan pobłogosławił opłatki i cała społeczność złożyła sobie życzenia.

Takie spotkanie to niewątpliwie okazja do oderwania się od szkolnych obowiązków, spędzenia czasu z przyjaciółmi i innymi bliskimi osobami, z których żadna, z pewnością, nie czuła się dziś samotna. Liczne rozmowy i wzajemna serdeczność wprowadziły nas w klimat tak bliskich już świąt Bożego Narodzenia.

Tekst: Antoni Dziedziejko, kl. III